özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri

Advertorial

Cherry Blossom Nedir, Nerelerde Kullanılır ?

blank

Cherry blossom, meyve vermeyen bir tür olan kiraz çiçeğidir. Diğer bir ismi ise sakura olan cherry blossom, 200’den fazla çeşidi ile bilinmektedir. Bazı kültürler için oldukça önem taşıyan kiraz çiçeği, Japonya’nın ulusal sembollerinden biri olarak bilinmektedir. Cherry blossom, birçok kozmetik ürününün içerisinde yer almaktadır. Cherry blossom denilince akla kiraz gelmektedir fakat bu çiçeğin kiraz meyvesi ile herhangi bir alakası bulunmaktadır. Bu çiçekler meyve vermeyen bir ağaç türünde oluşum göstermektedir.

Dershane Fiyatları İçeriği


2024 Ortadoğulular Erken Kayıt Başvuruları Başladı!


Cherry Blossom Nerelerde Kullanılır?

Cherry blossom, kozmetik alanında birçok yerde kullanılmaktadır. Parfüm ve kolonyalarda kullanımı yaygın olan cherry blossom, oldukça sevilen kokusu ile bilinmektedir. Kullanım alanı bununla sınırlı kalmamaktadır. El kremleri ve diğer bakım ürünlerinde de kullanımı yaygın olan kiraz çiçeğinin sevilen bir çiçek ve koku olması bu alanda ön planda tutuluyor.

Türkiye’de Cherry Blossom Var Mı?

Cherry blossom, Türkiye sınırları içerisinde yetişmeyen bir çiçektir. Japonya’da sıklıkla bulunan bu çiçeğin çeşitli festivalleri düzenlenmektedir. Ayrıca kokusu ve rengi, görünüşü ile oldukça sevilen bu çiçeğin birçok alanda kullanımı da yaygın hale getirilmiştir. Ülkemizde yetişmese bile çeşitli kozmetik ürünlerinde bu çiçeğin nasıl koktuğunu hissedebilmekteyiz.

Sakura Yenilebilir Mi?

Bu çiçek, gül familyası içerisindedir. Japonya’da sıklıkla bulunan bu çiçeğin her yıl düzenli olarak festivalleri düzenlenmektedir ve yenilebilmektedir. Japonya’da gıda maddesi olarak kullanılan bu çiçeğin birçok alanda kullanımı vardır.

Cherry Blossom Parfüm

Cherry blossom parfüm, oldukça sevilen ve hafif kokusu ile sevilen parfümler arasında yer almaktadır. Bu parfüm içerisinde kiraz çiçeği özlerinden elde edilen kokular yer almaktadır. Bu yönü ile bilinen parfüm son yıllar içerisinde oldukça yaygınlaşmıştır.

Bu yazımızda sizlere cherry blossom hakkında bilgiler verdik.

Peki, sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler?

Yorum Yap

Desteğe Sor..
Merhaba,
Ortadoğulular Eğitim Kurumları olarak size danışmanlık sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?