özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri

Advertorial

Jeneratör Nedir?

blank

Elektrik kesintileri; can sıkıcı sonuçları ile bilinir. İnsanlar; elektrik kesintileri yüzünden hem günlük hem de iş hayatlarında birtakım sıkıntılar ile karşılaşırlar. Bilhassa işlerin yarıda kalmasına rastlanır. Bu gibi hallerde, devreye jeneratör girmelidir.

Jeneratör; mekanik enerjiyi elektrik enerjisine çevirmekle yükümlüdür. Bünyesinde alternatör ve motor vardır. Jeneratör; tahmin edebileceğiniz üzere elektrik kesintisi esnasında elektrik enerjisi sağlamasıyla bilinir. Bu sayede, hem günlük faaliyetlerin hem de iş operasyonlarının önlenmesinin önüne geçilir. Jeneratörler hakkında net bir tanım yapmak mümkün değildir. Çünkü, farklı uygulamalara yönelik olarak farklı elektriksel ve fiziksel yapıda oldukları söylenebilir. İnsanlar; yaşam alanlarında kullanmak üzere jeneratör satın almak isterler. Bu yüzden, bilhassa jeneratör fiyatları ve 2.el jeneratör fiyatları hakkında bilgi almak adına araştırmalar yaparlar. 


2024 Ortadoğulular Erken Kayıt Başvuruları Başladı!


Jeneratörlerin Kullanım Alanları Nelerdir? 

Jeneratör; hem küçük hem de büyük işletmelerde kendisine yer bulur. Başta konutlar olmak üzere alışveriş merkezlerinde, marketlerde, hastanelerde ve fabrikalarda, dershanelerde jeneratörlerin varlığına rastlanabilir. İnsanlar; jeneratör sayesinde işlerinin yarıda kalmamasını sağlarlar. Bilhassa fabrika ortamında jeneratörün varlığı oldukça önemlidir. Kısa süreli bir elektrik kesintisi dahi tüm sürecin yarıda kalmasına neden olabilir. Bu yüzden, küçük veya büyük olmasından bağımsız bir şekilde işletmelerin jeneratör fiyatları hakkında araştırma yapmaları gereklidir. Yüksek fiyatlarla karşılaşıldığı takdirde 2.el jeneratör fiyatlarıincelenebilir. 

Jeneratör Kullanırken Hangi Hususlara Dikkat Edilmelidir? 

Jeneratör; daha önce de ifade ettiğimiz gibi yaşam alanları adına hayati öneme sahiptir. Fakat,jeneratör kullanmayı düşünenlerin bazı hususlara dikkat etmeleri şarttır. Gelin, bunlara yakından bakalım!

• Her şeyden önce, bilhassa büyük jeneratörlerin kullanıldığı oda herhangi bir yangından kolay etkilenmeyecek nitelikte olmalıdır. Jeneratörün yeri dikkatli bir şekilde seçilmelidir. Çıkış yolunu kapatan bir jeneratör; yaşam alanındaki insanlara ciddi sorunlar yaşatabilir. 

• Jeneratörün arıza yapmaması şarttır. Bilhassa aşırı yük ve kısa devrelere karşı koruma sağlanması şarttır. Jeneratörün bakımı dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. 

• Jeneratörün yüksek verimlilik ile çalışması şarttır. Bu yüzden, enerji kayıpları; mümkün olduğunca az olmalıdır. 

• Jeneratör kullananlar; belirli bir süre sonra çeşitli sıkıntılar ile karşılaşabilirler. Bilhassa kısa süreli gerilim düşüklüğü olarak da bilinen sarkmalara önlem alınmalıdır. Bunun yanı sıra, yükseltmelere, kesintilere ve darbelere karşı korunma sağlanması da şarttır. 

• Jeneratör bakımı; daha önce de ifade ettiğimiz gibi oldukça önemli bir husustur. Periyodik bakımı yapılmayan bir jeneratör; yaşam alanında sorunlara sebebiyet verdiği gibi verimliliği de yüksek oranda düşürür. 

Jeneratör Fiyatları 2023

Jeneratör fiyatları; tahmin edebileceğiniz üzere jeneratörün özelliklerine göre değişir. 2023 yılını bitirmeye hazırlandığımız şu günlerde 10 bin TL’ye benzinli jeneratör bulabileceğinizi ifade etmeliyiz. Bunun yanı sıra, portatif dizel jeneratör fiyatları ise 40 bin TL’ye kadar uzanır. 2.el jeneratör fiyatları ise çok daha düşüktür. Beş bin TL ve altındaki fiyatlar ile karşılaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Desteğe Sor..
Merhaba,
Ortadoğulular Eğitim Kurumları olarak size danışmanlık sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?