özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri

Advertorial

Yurt Dışı Turları

blank

2023 yılınına il ayına veda etmeye hazırlandığımız şu günlerde önümüzdeki yazın tatil planlarını yapmaya şimdiden başlayabilirsiniz. Özellikle erken rezervasyon seçeneklerini değerlendirmelisiniz. Bu sayede, dilediğiniz yerde oldukça uygun şartlarla tatil yapma ayrıcalığına erişebilirsiniz.

• Yurt dışı turları; kendinizi keşfetmenizi de sağlar. İnsanlar; belirli bir yaşa geldiklerinde artık ne yapmak istediklerinin de farkına varırlar. Ailelerinin ve arkadaşlarının kendileri hakkındaki düşüncelerini önemsemek istemezler. Fakat, her insan biraz da kendisinden beklentilere göre hareket etmek zorundadır. Bu girdabın içerisinde ne yapacağını şaşıranların imdadına yurt dışı turları yetişir. Bir başka deyişle, insanlar; yurt dışı turları sırasında kendilerini başkalarına olmak istedikleri biri gibi yansıtabilirler. 


2024 Ortadoğulular Erken Kayıt Başvuruları Başladı!


• Hepimiz kendimizi günlük hayatın koşuşturmacası içerisinde yorgun düşmüş hissederiz. Bu noktada, etrafımızdaki güzellikler de bir süre sonra sıkıcı gelmeye başlar. Kendinizi keşfetmek ve farklı güzelliklerin farkına varıp mutlu olmak adına yurt dışı turlarına katılabilirsiniz. Kendinizi bir yere ait hissettikten sonra çok daha mutlu olduğunuzu keşfedeceksiniz. 

Yurt Dışı Turları Fiyatları

• Dubai Turları: Farklı bir coğrafyada tatil yapmak istiyorsanız size ısrarla Dubai’yi öneriyoruz. Dünyanın en zengin ülkelerinden birisi olarak dikkat çeken Dubai; her bir detayına hayran kalacağınız türden özellikleri ile göz doldurur. Siz de İzmir veya İstanbul çıkışlı Dubai turlarına katılabilirsiniz. Söz konusu turların fiyatlarının 459 ila 689 dolar arasında farklılık gösterdiğini söyleyebiliriz. 

• Uzakdoğu Turları: Yurt dışı turları için ayırmış olduğunuz daha yüksek bir bütçeniz varsa size kesinlikle Uzakdoğu’yu tavsiye ediyoruz. Tayland, Singapur, Endonezya, Kamboçya, Vietnam gibi ülkeleri görmenizi sağlayacak bu turlara katıldığınız takdirde harika vakit geçirmiş olacaksınız. Bin 97 dolardan başlayan ve bin 995 dolara kadar uzanan fiyat aralıkları ile sunulan Uzakdoğu turları için ödemiş olduğunuz paradan dolayı asla pişmanlık duymayacaksınız. 

• Promosyonlu Turlar: Yurt dışı turları hayallerinizi süsleyebilir. Ancak, bu turlara katılmak için ciddi bir bütçenizin olması şart! Para konusunda sıkıntı yaşıyorsanız promosyonlu turları takip edebilirsiniz. Yılın belirli dönemlerinde düzenlenen turlar için daha az ücret ödersiniz. İtalya, İspanya, Almanya, Tayland ve daha birçok ülkeyi uygun fiyatlarla gezmenizi sağlayacak olan bu turlara katılmak adına acele etmelisiniz. 

Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler 

• Sri Lanka: Farklı bir coğrafyada tatil yapmak isteyenler için en uygun seçeneklerden birisi de kesinlikle Sri Lanka! Yağmur ormanları, tapınakları, çay plantasyonları, safarileri, balina gözlem olanakları ve daha birçok detayı ile göz dolduran bir ülkedir. Ayrıca, başrolünde körinin yer aldığı birbirinden lezzetli yemekleri ile de farkını ortaya koyar. Sri Lanka; her ne kadar Türkiye’ye uzak bir olsa da birçok Avrupa ülkesine kıyasla son derece ucuzdur. Bu sayede, ziyaretçilerine ekonomik bir tatil yapma şansını sunar. 

• Makedonya: Balkanların en güzel ülkelerinden birisi de Makedonya! Uygun fiyatlı Makedonya turlarına katılarak bu güzel şehrin tadını sonuna kadar çıkartabilirsiniz. Başkent Üsküp başta olmak üzere Matka Kanyonu, Tetovo, Sturga, Ohid ve daha birçok yeri muhakkak görmelisiniz. Bunun yanı sıra, Makedonya’yı en çok dört günde baştan sona kadar gezebileceğinizi bilmelisiniz. Sveti Naum ve Manastır Askeri İdadisi de ülkenin en önemli tarihi yapıları arasındadır. 

• Gürcistan: Türkiye’nin komşu ülkelerinden birisi olarak dikkat çeken Gürcistan; eşsiz doğası ile dikkat çeker. Bunun yanı sıra, Gürcistan’a gitmenin çok kolay olduğunu dile getirebiliriz. Bu güzel ülkeye gitmek adına ne vizeye ne de pasaporta ihtiyacınız olacak. Yalnızca nüfus kağıdı ile gidebileceğiniz bir ülke olduğunun altını çizebiliriz. Ayrıca, Gürcistan; yurt içerisindeki birçok şehirden bile çok daha uygun fiyatlı olarak tatil yapabileceğiniz bir ülkedir. 

• Tayland: Vizesiz Yurtdışı Turları listesinin olmazsa olmazlarından birisi de kesinlikle Tayland! Bu ülkenin vaat ettikleri karşısında küçük dilinizi yutacaksınız. Deniz tatili denildiği zaman akla ilk gelen seçeneklerden birisi kesinlikle Tayland! Dalış, lüks tatil ve aktif gece hayatı gibi vaatleri ile göz dolduran Tayland; Türkiye’den gelenlerden vize istememesi ile de dikkat çeker. Siz de yukarıda özelliklerinden bahsetmiş olduğumuz Tayland Vizesiz Yurtdışı Turları ile bu ülkeye gelebilir ve güzelliklerin tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz. 

• Ürdün: Bulunduğu coğrafyanın en özel ülkelerinden birisi de kesinlikle Ürdün! Geçmişten bu yana Roma, Bizans ve Osmanlı dahil olmak üzere çok sayıda ülkeye ev sahipliği yapan Ürdün; doğal ve tarihi güzellikleri ile de farkını ortaya koyar. Unesco koruması altında olan Petra Antik Kenti de Ürdün’ün kesinlikle görülmesi gereken yerleri arasında bulunur. Bunun yanı sıra, Ürdün; dünyanın en güzel dalış merkezlerine de ev sahipliği yapar. 

• Botsvana: Afrika kıtasına gitmeliyim diyorsanız size ilk olarak Botsvana’yı öneriyoruz. Türkiye’den vize istemeyen ülkelerden birisi olarak dikkat çeker. Tahmin edebileceğiniz üzere vahşi doğa deneyimi sunar. Dünyanın en iyi safari merkezlerinden birisi olarak bilinir. Botsvana turlarına katıldığınız takdirde çölde tek başına dolaşan vahşi hayvanlara rastlayabilirsiniz. 

• Fas: 2023 Dünya Kupası’nda elde ettiği başarı ile dikkat çeken Fas; Afrika kıtasının cevherlerinden birisidir. Her ne kadar eski bir Fransız sömürgesi olsa da yerel değerlerine sahip çıkmasıyla farkını ortaya koyar. Bilhassa daracık sokakları ile özel bir yer olduğunu belli eder. Buna ek olarak, muhakkak görülmesi gereken mavi ve kızıl şehre sahiptir. Fas mutfağı da tüm övgüleri hak edecek niteliktedir. 

• Kenya: Afrika yurt dışı turları önerileri ile devam ediyoruz. Sırada Kenya var! Kenya; bilhassa safari ile bilinir. Masai Mara bölgesi; dev kedileri görmek adına en uygun yerdir. Çölleri ve kızıl manzaraları ile bilinen Kenya; ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim sunar. 

• Tunus: Afrika kıtasının en popüler ülkelerinden birisi tahmin edebileceğiniz üzere Tunus! Akdeniz’in keyfini olabilecek en kısa sürede çıkarmak isteyenler için uygun bir adres olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Buna ek olarak, gören herkesi kendisine hayran bırakacak türden sahilleri ile de dikkat çeker. Tunus; kısa süre içerisinde gezip bitirebileceğiniz bir ülke oluşuyla da bilinir. 

• Arjantin: Güney Amerika kıtasının en popüler ülkelerinden birisi olarak dikkat çeken Arjantin; Türkiye’den gelenlerden vize istememesi ile de göz doldurur. Günün her saatinde canlı olan bir ülkedir. Eğlenceyi doruklarında yaşamak isteyenler için uygun bir yerdir. Kafeleri, barları, restoranları, gece kulüpleri ve daha birçok detayı ile göz doldurur. Buna ek olarak, Arjantin mutfağı; et sevenler için harika bir seçenektir. Ayrıca, et yemeklerinin yanına Arjantin şarabı da çok iyi gider. 

• Brezilya: Hakkında çok sayıda önyargının olduğu bir ülke! Bazıları; Brezilya’nın sokaklarında yürünmeyecek kadar tehlikeli bir ülke olduğunu söyler. Ancak, Brezilya; yıl boyunca çok sayıda turisti ağırlar. Vahşi doğası, yağmur ormanları, kırmızı kayalı kanyonları ve daha birçok özelliğiyle dikkat çeken bir ülkedir. Bunun yanı sıra, Brezilya’nın sahilleri de cennetten farksızdır. Türkiye’den gelenlerden 90 gün için vize istemeyen bir ülke olması da ciddi bir avantajdır. 

Yurt Dışı Turları Sırasında Hangi Hususlara Dikkat Edilmelidir? 

• Yurt dışı turlarının en önemli hususlarından birisi de konaklama! Tur boyunca nerede kalacağınızı muhakkak öğrenmelisiniz. Yurt dışı turları; katılımcılarına belirli konaklama seçenekleri arasından tercih yapma şansını sunar. Bu noktada, kalacağınız otelin yıldız sayısına odaklanmalısınız. Kaliteli bir otelde kalmadığınız takdirde tur boyunca büyük sıkıntı çekersiniz. Bunun yanı sıra, bilhassa Balkan ülkelerindeki otellerin kalitesizliğine sıklıkla rastlanır. Bu gibi hususlar karşısında önceden önlem almalısınız. Rahatsız olduğunuzu belli ederek otelinizin değiştirilmesini istemelisiniz. 

• Seyahat sigortası zannettiğinizden çok daha mühim bir konu! Bu noktada, seyahat sigortasının içeriğini dikkatli bir şekilde okumalısınız. Her bir detayı anlamanız şart! Son olarak, ödeme konusuna da dikkat etmelisiniz. Yurt dışı turları ücretinin Euro, Amerikan Doları veya Türk Lirası seçeneklerinden hangisi ile ödeneceğini muhakkak öğrenmelisiniz. 

Yurt Dışı Turları İçin Hangi Ülkeler Tercih Edilmeli? 

• Tromso: Norveç; Türkiye’deki insanların hayallerini süsleyen ülkelerden birisidir. İskandinavya coğrafyasının en güzel ülkelerinden birisi olarak dikkat çeken Norveç’in kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerinden birisi de Tromso! Buraya bilhassa kuzey ışıklarını görmek adına gidebilirsiniz. Ancak, söz konusu amacınızı gerçekleştirmek adına Kasım ila Mart ayları arasında burada olmalısınız. Gökyüzündeki renkli şölene şahit olmak isteyenler için uygun bir adres olan Tromso; farklı yurt dışı turları arayanlara hitap eder. 

• Palermo: Yurt dışı turları denildiği zaman akla ilk gelen yerlerden birisi de Palermo! İtalya’nın tatil adası olarak da bilinen Palermo; her yıl binlerce insanı ağırlar. Başta zengin tarihi olmak üzere kültürel ve mimari özellikleri ile de göz doldurur. 2023 ocak ayını bitirmeye hazırlandığımız şu günlerde bilhassa Sicilya turlarına duyulan ilginin her geçen gün arttığını söyleyebiliriz. Hatta, insanlar; söz konusu turlar sayesinde hem Palermo hem de Katanya turu yapma şansına erişirler. 

• Koçi: Böylesine uzun bir yazıda Hindistan’dan bahsetmemek olmazdı. Dünyanın en ilginç ülkeleri arasında yer alan Hindistan; bazıları için önyargılardan ibaret! İnsanlar; pislikten ve kalabalıktan dolayı bu ülkede yaşanmayacağını düşünüyorlar. Ancak, Hindistan gibi son derece geniş bir ülkeyi birkaç yer ile değerlendirmemek gerekir. Her yıl binlerce insan tarafından ziyaret edilen Hindistan’da birbirinden özel bölgelerin olduğunu söyleyebiliriz. Onlardan birisi de Koçi! Burası; dünyanın tamamen güneş enerjisi ile çalışan havalimanına ev sahipliği yapar. Bunun yanı sıra, bünyesinde hem tarihin izlerini hem de modernizmin dokunuşunu barındıran bir yerdir. Ayrıca, sanata düşkün insanlara hitap ettiğinin altını çizmek gerekir. 

Yurt dışı turları denildiği zaman akla çok fazla seçenek geliyor. Gerçekten de vizeli veya vizesiz olarak gidebileceğiniz çok fazla yurt dışı turunun sizi beklediğini ifade edebiliriz. Yurt dışı turları arasından seçim yaparken bilhassa işin maliyet kısmına odaklanmalısınız. Bazı ülkeler; diğerlerine kıyasla çok daha ucuzdur. Örneğin, Avrupa’da Romanya, Karadağ ve Çek Cumhuriyeti gibi ülkeleri tercih edebilirsiniz. Buna ek olarak, Asya kıtasında Tayland, Endonezya ve Vietnam gibi ülkeler de ucuz ve kaliteli bir tatil yapmak isteyenler için uygun bir adrestir. Peru, Bolivya ve Uruguay gibi ülkelerin de Güney Amerika’yı ziyaret etmeyi düşünenlere hitap ettiğini dile getirebiliriz. Sonuç olarak, bilinçli bir şekilde hareket ettiğiniz takdirde hem bütçenize hem de zevklerinize yüzde yüz hitap eden bir yurt dışı turu bulabilirsiniz. Şimdiden iyi tatiller! 

Yorum Yap

Desteğe Sor..
Merhaba,
Ortadoğulular Eğitim Kurumları olarak size danışmanlık sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?